Dwa Smoki

Ostatnia podróż

Pozostawiwszy sprawy likantropii za sobą nowo poznani towarzysze zasiedli do ciepłej strawy, do której karczmarz zaserwował znamienity miód, którym z rozkoszą zaczął się raczyć Fonkin.
- I co dalej począć- zrodziło się pytanie w głowach poszukiwaczy. Zostawieni sami w karczmie nie mając, żadnego kontaktu od Smoczego Kła i Zudo stracili cel, który jeszcze kilka dni temu gdy spotkali się pierwszy raz na wietrznym szlaku, był bardzo wyraźny. W chwili gdy Fonkina zaczynała doganiać niebezpieczna (w jego przypadku) nuda a Ouillan już zaczynał wątpić w dobre wróżby, które przywiały go w ten region Fearunu w umyśle maga zagościła magiczna wiadomość otrzymana od Smoczego Kła. Wiadomość to prośba o odebranie znamienitego gościa, który miał przybyć w przeciągu godziny na pobliskim wzgórzu.
Zgodnie z prośba opatuleni ubraniami poszukiwacze dotarli na wzniesienie gdzie po chwili im oczom ukazał się szczupły mężczyzna odziany zdobny płaszcz wyszywany złotą nitką. Obszerny kaptur skrywał w cieniu twarz przybysza. Uprzejmie przedstawił się jako Kartirasza, ku zdziwieniu Fonkina gość nie używał mowy by komunikować się z nimi tylko, jak wyjaśnił mu chwilę później Ouillan, myśli.
Zgodnie z prośbą towarzysze odprowadzili Karitrasza do wrót świątyni wiedzy. Spokój nie zaznali dłużej niż kilka kwadransów, gdyż gość opuścił bibliotekę będąc widocznie wzburzony tym co usłyszał z ust Kła i Zudo. Poproszeni o zachowanie konwenansów Ouillan i Fonkin wyruszyli w ostatnią (jak się okazało chwilę później) podróż po Fearunie jednej z ostatnich pradawnych smoczyc. Zdradziwszy tajemnicę swego pochodzenia Karitrasza ostrzegła zaskoczonych graczy:

„Pamiętajcie, że nie można zjeść jabłko i jednocześnie posiadać jabłko”-

Kilka chwil później samotni towarzysze stali na wzgórzu patrząc za oddalająca się sylwetką.

to be continue…

Comments

dawaj dawaj!
opisuj opisuj!

czekam na opis ostatniej sesji :D

Ostatnia podróż
killharoth killharoth

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.