Dwa Smoki

Prolog

Legendarne istoty…
Przepowiednie o losach Torilu…
Bohaterowie, których historia właśnie przemija…
Przesłanki o nadciągającej katastrofy…
Wszystkie te dziwa spowodowały, że dwoje bohaterów, związało swój los i wejść do rwącej rzeki wydarzeń, które zmienią Fearun.

Ouillan (człowiek z Wietrznych Klifów) i Fonkin (gnom szemranej przeszłości) poznali się na wietrznym i zimnym szlaku prowadzącym do Twierdzy Candlekeep. Fonkina przywiodł tu tajemniczy halflig. Zudo, bo tak zwie się ów jegomość, uratował Fonkina w ostatnie chwili gdy we Wrotach Baldura niemal dosięgły go ręce zemsty Brogha, który dziwnym trafem przeżył „kurację”, którą zafundował mu gnom. Zudo zabrał Fonkina w długą drogę, której przeznaczenia sam nie znał.

Podczas gdy Fonkin unikał pogoni Srebrnych Ostrzy zagubiony mag wędrował poszukując powodów, dla których musiał opuścić swego mentora. W odrętwieniu umysłu wędrówka zaprowadziła Ouillana do nienazwanego miasta, którego położenia nie jest w stanie wskazać. Błąkając się ulicami bezwiednie skierował się do miejsca gdzie swe sztuki praktykują magowie. Niestety, niczym przybłędą został odesłany. Odchodząc w ciemną ulicę zwrócił uwagę na światło bijące z małego okienka przy ziemi. Targnięty impulsem spojrzał i tak poznał Światło Księżyca, dziwną wiedźmę, która poznaje przeszłość równie sprawnie jak wydarzenia mające dopiero nadejść. Nieświadom Ouillan posiadł wiedzę przepowiedni, która miała poznać wiedźma. Wiedziony obrazami i wskazówkami Ouillan wyruszył w długą podróż, której celem było poznanie Smoczego Kła. Czarnoksiężnik, nieświadomy tragicznych konsekwencji swojego wyboru, zaprowadził Ouillana na trakt wiodący do Candlekeep.

Poznawszy się Fonkin i Ouillan udali się do karczmy prowadzonej przez sędziwego krasnoluda Winthrop’a, gdzie mieli spędzić mile czas czekając na wyniki poszukiwań Zudo i Smoczego Kła. Karczmarz widząc, że w swych progach gości chętnych do przygód zagadnął z prośbą o pomoc.

Towarzysze czując, że zapowiada się nudny wieczór z ciekawością wysłuchali o błahym problemie Winthrop’a. Problem tyczył się znikającego ziarna z magazynku. Fonkin niemal bezwiednie wykrywając wszelkie tajemnicze przejścia w mgnieniu oka znalazł prowizorycznie ukrytą klapę w podłodze spiżarni. Krótki tunel doprowadził śmiałków do piwnicy jednej z baszt, gdzie zaskoczeni odnaleźli zaginionego syna jednej z pomocnic mieszkających w otoczeniu wielkiej biblioteki. Leżący na wpółprzytomny w stercie zgniłych i śmierdzących szmat walczył ze straszną chorobą, która zaczęła trawić jego ciało i umysł. Przybycie nieznanych osobników przelało szalę i ciało chłopca poddało się chorobie. Fonkin i Ouillan walcząc z olbrzymimi szczurami broniącymi dojścia do chłopca byli świadkami makabrycznej przemiany. Likantropia, to ona od kilku dni trawiła ciało chłopca. Kierowani tylko im znanymi uczuciami mag i łotrzyk ogłuszyli chłopca by oddać go w ręce kapłanów z pobliskiej świątyni. Kapłani przyjęli chłopca pełni nadziei na uratowanie jego ludzkiej natury.

W ten oto sposób uratowali ludzkie istnieje i zdobyli dozgonną wdzięczność Winthrop’a.

Comments

Dzięki za sesję. Bawiłem się bardzo fajnie, choć muszę przyznać, że trochę przeszkadzało popychanie akcji do przodu i brak możliwości interakcji z npcami i sobą na wzajem.
Mam nadzieje, że nie dałem się we znaki za bardzo z moją wiedzą o Faerunie. Starałem się odgrywać aktualną wiedzę postaci jak mogłem.

Prolog
 

Dzięki za obiektywne słowa. Obiecuję poprawę:) Co do interakcji z NPC to dalej powinno być lepiej. A za interakcję z Urbachem to ja nie ponoszę żadnej odpowiedzialności. A FUJ!!!
Twoja wiedza mnie nie przeszkadza a raczej pomaga.

Prolog
 

Nie ,nie, nie! mój gnom nie da się dotykać twojemu magowi!!
Tak serio to dla mnie było dobrze, ja nie odczułem zbytniego popychania, nie było też przestojów podczas których mój ciekawski rogalik mógł się władować w jakieś większe niż zwykle tarapaty.
A tak w ogóle, to ja chce dużo skarbów i nie chce być trafiany :P

Prolog
 

Ładnie opisane, dziękuję. Grzeczny MG.

Prolog
killharoth killharoth

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.