Ostatnie Wydarzenia na Faerunie

Zbiór wydarzeń, które zaliczyć można do wiedzy popularnej, przekazywanej przez podróżnych.
Mogą być fajnym tłem dla wydarzeń kampanii i czymś o czym można podyskutować w karczmach.
Wiadomości zebrane z Forgotten Realms Campaign Setting i Adventurers Guide to Forgotten Realms.

Rok 1372 nazywany rokiem Dzikiej Magii obfituje w sensacyjne wydarzenia:
1. Zimą zeszłego roku, grupa strażników grobów z Everski nakryła bandę ludzi próbujących przebić się przez ściany skalne prosto do pradawnych elfich grobowców za pomocą uwięzionego beholdera (!). Podczas starcia, na wskutek użytej magii w Murze Sharnów, mistycznej barierze więżącej faerimów pod Anauroch powstała wyrwa.
Faerimmowie – pradawna rasa magicznych istot żyjących pod ziemią.
Anauroch – wielka pustynia powstała na miejscu istnienia imperium Netherilu, na wskutek wojny z faerimmami, wieki temu.

Tak czy siak, sytuacja stała się poważna, kiedy przez ową dziurę przedostali sie faerimmowie oraz z między wymiarowej wyrwy wyłoniło się fruwające miasto Cieni – ostatnich ucieknierów Netherilu, którzy by się ratować umkneli na Plan Cienia. Tam zmutowali i przez wieki rozwineli nowy rodzaj magi nazywany Cienistym Splotem.
Teraz wrócili by napierać się z odwiecznymi wrogami Faerimmami.

Doszło do oblężenia Everski, elfiego miasta.
Regentka królestwa Cormyru, przepiękna i charakterna Alusair ruszyła na pomoc wraz z legendarnymi oddziałami Rycerstwa Purpurowego Smoka.
Słynna bitwa pod Krętą Wodą jest źródłem wielu najnowszych ballad śpiewanych po knajpach. Tam bowiem książę miasta Cieni, Malygris stanął po stronie wojsk przymierza w walce z faerimmami.

Wielkie starcia i wybuchające wszędzie ogniska walk z faerimmami udało się wreszcie zgasić dzielną obroną Everski. Podczas tej ogromnej bitwy magowie elfi sprzymierzeni z Cieniami stworzyli legendarne zaklęcie zwane Mythalem, które wzmogło obronę twierdzy i przechyliło szalę walki na rzecz zjednoczonych wojsk Faerunu.

Cieniom jednak nie należy ufać. Podobno zaraz po walce objeli we władanie legendarne ruiny Myth Drannor otaczając stare miasto kopułą cienia. Prawdopodobnie chcą dobrać się do mocy drzemiącej w pradawnym Mythalu powstałym jeszcze kiedy ten świat był młody.
Oczywiście latające miasto cieni “wprowadziło” się na teren Anauroch, ich dawnego imperium – obecnie wypalonej czarami pustyni – zajmując go jako swój.

2. Największym newsem tego roku jest plotka głosząca, że znienawidzona przez większość naziemnych ras Faerunu Pajęcza Królowa, Bogini Lolth (tak wiem, porażkowe ma imie) ZNIKNĘŁA!
Najmniej zadowoleni są z tego jej wyznawcy, Drowy – mroczne elfy zamieszkujące Podmrok – żadne z ich zaklęć już nie działa, Lolth nie odpowiada na żadne modlitwy a przedmioty stworzone dzięki jej magii rozpadają się jeden po drugim. Ta może i dobra nowina, może być zwiastunem nadchodzących w panteonie zmian. Nic bowiem nie pozostaje w nieładzie, wszystko musi zostać zbalansowane.

Ostatnie Wydarzenia na Faerunie

Dwa Smoki killharoth Sulik