Prorok Alaundo

Prorok Alaundo jest najpopularniejszą postacią Faerunu. Według jego przepowiedni nazywane są wszystkie lata począwszy od 82 roku DR.
Alaundo ujawnił swój dar w -2 roku DR kiedy to w wieku 20 lat osiadł w Dolinach jako pustelnik przepowiadający przyszłość. Przez 73 lata zapisywał swoje wizje, żyjąc na uboczu dopóki pewnego dnia nie ujrzał wizji swojej śmierci. Poruszony wizją wyruszył do Candlekeep. Dotarł tam w 75 DR gdzie zmarł rok później pokonany przez plagę zarazy. Pośród jego rzeczy mnisi odnaleźli 9 tomów przepowiedni rozpoczynających się od roku 82 i byli zadziwieni ich dokładnością. Od tamtego czasu rozpoczęli praktykowanie rytuału nieskończonej “pieśni niewypełnionych proroctw”, który w niezmienionej formie przetrwał do dzisiaj. 30 mnichów zapamiętuje wszystkie przepowiednie Alaundo i kiedy jedna z jego przepowiedni się dopełnia, zostaje usunięta z pieśni.

Oryginalnie Alaundow był gorliwym wyznawcą boga Savrasa, którego losy zaginęły w wirach czasu. Dziś to bóstwo zostało już zapomniane.

Prorok Alaundo

Dwa Smoki killharoth Sulik